לשירותכם:
03-5174455
יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

דיני עבודה

דיני העבודה מתבססים על מספר מקורות

בעבר שוק העבודה היה שונה מאוד משוק העבודה המוכר כיום, שכן המעסיקים, שהיו בורגנים ובעלי יכולות כלכליות, בחרו להם עובדים, ניצלו מאוד את העובדים ושילמו להם מעט מאוד. עם זאת, בד בבד עם המהפכה התעשייתית החלו דיונים, הפגנות ושינויים מהותיים בעולם התעסוקה. לכן זה לא מפתיע לראות שהיום קיימים דיני עבודה שכולם מאוגדים בחוקים ברורים שמחייבים, מצד אחד את המעסיקים ומצד שני את העובדים.

דיני עבודה בימינו מתייחסים לכל סוגיה אפשרית כמו לדוגמה: ימי חופשה, ימי מחלה, הריון, לידה וטיפולי פוריות, חופשות שנתיות ואפילו ימי חופשה לאבא הטרי. בנוסף לכך, דיני עבודה בימינו מתייחסים גם לנושאים כמו שוויון הזדמנויות ועוד, מה שאומר שבין אם אתם בצד של המעסיקים ובין אם אתם מועסקים, יש לכם זכויות וחובות.

דיני עבודה

מה ההבדל בין הסכם קיבוצי וחוזה אישי?

ראשית, חשוב לדעת שיש סוגים שונים של הסכמים קיבוציים (כמו לדוגמה: הסכם קיבוצי כללי, הסכם קיבוצי ענפי, הסכמים קיבוציים מיוחדים ועוד), שנית, הם פועלים בצורה אחרת מאשר הסכמים אישיים. במסגרת ההסכמים הקיבוציים נחתמים בין שני הצדדים הסכמים כלליים שמתייחסים לסוגיות כמו: תוספת יוקר, נסיעות לעבודה וממנה, מספר ימי עבודה בשבוע, דמי הבראה, ביטוחים שונים ועוד.

היתרון העיקרי של הסכמם קיבוציים זו העובדה שהעובד אינו צריך לייצג את עצמו לבד שכן יש מאחוריו ארגון גדול שיוכל לסייע לו בעת הצורך. מצד שני, כאשר מדברים על הסכמים אישיים ניתן לראות שאם עובד מצטיין במיוחד הרי שהוא יוכל לזכות לתנאים מיוחדים, בין אם זה בשכר ובין אם זה בכל נושא אחר הקשור לתנאיי העבודה.

חשוב לדעת! על הסכמים קיבוציים.

  • הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה
  • הסכמים אישיים
  • נוהג ומנהג
  • זכויות יציר פסיקה

בדרך כלל אך לא תמיד הוראה בהסכם קיבוצי או צו הרחבה יכולה להוסיף על הזכויות מכח חוק במקרה של סתירה בין הוראות הסכם אישי להוראות הסכם קיבוצי או צו הרחבה, יגבר ההסכם הקיבוצי אם בהסכם אישי הוראות מטיבות על הסכם קיבוצי או צו הרחבה יגבר ההסכם האישי במקרה וחלים מספר הסכמים, יגברו ההוראות בהסכם המטיב.

דיני עבודה במקומות עבודה

ההגנה על זכויות העובד והמעביד

זכויות עובדים זה נושא שמעסיק בסופו של דבר כל אחד מאיתנו שכן כולנו צריכים לעבוד כדי להתפרנס. חשוב לדעת: זה לא משנה באיזה צד אתם נמצאים כי בין אם אתם עובדים ובין אם אתם מועסקים, דיני עבודה נוגעים לכם. ישנם חוקים ברורים בכל מה שנוגע ליחסי עובד-מעביד ולפני הכול עליכם להכיר את החוקים הללו. לא אחת קורה שזכויות העובדים נפגעות פשוט כי המעביד לא בקיא מספיק בכל החובות שלו ולכן חשוב שיהיה לכם עורך דין מקצועי שיוכל לעזור לכם.

אם אתם זקוקים היום לאיש מקצוע מוביל שיוכל לעזור לכם להבין מהן הזכויות והחובות שלכם ואם אתם רוצים לדעת שיש לכם עם מי להתייעץ, עו"ד שלום בר הוא הכתובת שלכם. משרדו של עוה"ד שלום בר קיים כבר שנים וכל מי שמועסק במשרד זה למד את התחום, התמחה בו וגם צבר לא מעט ידע. לא תמיד צריך לחכות למצב שבו כבר תהיו מעורבים בתביעות עבודה כאלה ואחרות ולכן פעמים רבות עדיף יהיה לפנות אל עורך הדין לדיני עבודה שלכם לפני שהמצב מסתבך. זה לא משנה אם פגעו בזכויות שלכם בתור עובדים או שאתם חוששים מפני תביעה מהמועסקים שלכם, בכל מקרה עו"ד מקצועי הוא איש המקצוע שאליו כדאי לכם לפנות.

עדכון אחרון: 3/31/2019 11:29:00 AM
מספר מדרגים:7 דירוג ממוצע:4.5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

רח' ירושלים 68, קריית אונו 5540084, (קומה 8)
03-5174455
03-5174456
office@shalombarlaw.com
http://www.shalombarlaw.com