לשירותכם:
03-5174455
יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

זכויות מעסיקים

במדינת ישראל קיימים חוקים רבים הקשורים ליחסים שבין מעסיק ומועסק ומוגשות לא מעט תביעות בתחום הזה בשנה בכל עיר בארץ. נהוג לחשוב שבתי הדין פוסקים לרוב לטובת העובדים והכי החוקים נועדו  להגן בעיקר על העובדים שכן בפועל מרבית התביעות הן כנגד המעסיקים. עם זאת, חשוב ביותר לדעת: קיימות גם זכויות מעסיקים הכוללות סעיפים רבים ומגוונים כמו לדוגמה: שלילת פיצויי פיטורים במצבים קיצוניים, קיזוז משכרו על עובד, נזק שנגרם לעסק בגלל העובד והזכויות בהקשר לכך של המעסיק ועוד.

זכויות מעסיקים

כיצד יכול מעסיק להתגונן מפני תביעות עובדים?

ככל שיש לאדם יותר עובדים שהוא מעסיק, בין אם מדובר על עובדים שמועסקים אצלו מזה שנים ובין אם מדובר על עובדים עם תחלופה גדולה, כך גם גדל הסיכון לתביעות. לכן ברור מדוע גם אתם, בתור מנהלי עסקים, חוששים מהעניין הזה, כי מי מאיתנו היה רוצה למצוא עצמו בסיטואציה כזאת? חשוב לדעת שלא רק קיימות זכויות מעסיקים שכדאי לכם להיות מודעים אליהם, אלא גם קיימים עורכי דין מומחים שיוכלו לעזור לכם.

זה לא משנה אם מדובר על תביעות הקשורות לתחומים כמו תנאי העסקה שאינם הולמים, זכויות עובדים שנפגעו או, חלילה, תביעה בגין הטרדה מינית. מה שבטוח זה שאם יהיה לכם עורך דין מומחה שיוכל לעמוד לצידכם ולסייע לכם, הרי שתוכלו להגן על עצמכם ועל הזכויות שלכם בצורה נכונה ומקצועית.

זכויות מעסיקים וזכויות עובדים

באיזה מקרים ניתן לשלול פיצוי פיטורים מעובד?

מבחינת בית המשפט הסנקציה של שלילת פיטורים מעובד היא סנקציה חמורה ביותר ובפעמים רבות בית המשפט רואה באקט של הפיטורים עצמם עונש מספיק חמור. עם זאת, חשוב לדעת שיש גם לא מעט מקרים שבהם במסגרת זכויות מעסיקים יכול המעסיק לשלול את פיצויי הפיטורים של העובד, כמו לדוגמה במקרים הבאים:

  1. גניבה מהעסק
  2. פגיעה חמורה בעסק
  3. מעשה פלילי שביצע העובד
  4. מעשי אלימות או סחר בסמים

 

לכן, במידה ואתם נמצאים היום בסיטואציה דומה מול אחד מהעובדים שלכם בהחלט כדאי יהיה להתייעץ תחילה עם עורך דין שכן יכול להיות שתוכלו לשלול מהעובד את הפיצויים הצפויים לו.

בחירת עורך דין מומחה

עריכת דין, כמו כל מקצוע אחר, זה תחום שצריך בו הרבה מאוד ניסיון וידע על מנת שניתן יהיה לתת שירות מוביל ללקוח. לכן אם אתם זקוקים היום לשירות שקשור בתחום של זכויות מעסיקים, כדאי שתבדקו לאיזה עו"ד דיני עבודה אתם פונים. מעבר לכך שעדיף לכם לפנות אל עורכי דין מקצועיים ומנוסים, חשוב גם לברר שהם מציעים לכם זמינות גבוהה לכל אורך הדרך. אין סיבה לפנות אל עורכי דין שאין להם מוניטין בחום הספציפי של דיני עבודה שכן תחום זה דורש התמחות ספציפית. בנוסף לכל אלה, בתור מנהלי עסקים כדאי שיהיו לכם עורכי דין שיוכלו לייעץ לכם לכל אורך הדרך ולא רק כאשר מתעוררות בעיות. לכן אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום שכן עורכי הדין במשרדנו תמיד יקבלו אתכם עם עצה מקצועית טובה ותוך מתן שירות אדיב ולבבי. 

עדכון אחרון: 12/12/2017 3:02:00 PM
מספר מדרגים:25 דירוג ממוצע:4.8

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

רח' ירושלים 68, קריית אונו 5540084, (קומה 8)
03-5174455
03-5174456
office@shalombarlaw.com
http://www.shalombarlaw.com